• Dla rodziców

• Pedagogizacja rodziców

• Drodzy Rodzice!!!

W bieżącym roku szkolnym  2020/21 realizujemy zagadnienia z priorytetu Medialny przedszkolak- poznaję środki masowego przekazu ( radio, telewizja, gazety i telewizja)".

Ze względu na obecną sytuację niemożliwe jest spotkanie się z Państwem na prelekcję, w której chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacjami na temat  „Kształtowania umiejętności właściwego odbioru mediów i racjonalnego korzystania z mediów jako instrumentów zabawy i rozrywki”.

Mamy tu na myśli szeroko pojęte media a w szczególności :telewizja i  internet. Nie trudno dostrzec, że z każdej strony  otaczają nas ekrany komputerów, tabletów, smartfonów, coraz okazalszych odbiorników TV.  Często ułatwiają nam one życie, lecz również stają się coraz powszechniejszym sposobem spędzania czasu przez dorosłych oraz dzieci. Nasze pociechy, w coraz młodszym wieku fascynują się rzeczywistością wirtualną. Zatem postarajmy sie, by jako wychowawcy i rodzice uczynić wszystko aby nasze dzieci były bezpieczne w cyberprzestrzeni.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez Panią Psycholog- Aleksandrę Brysacz- Kintopp ( link poniżej)

bezpieczenstwo_dzieci_w_sieci.pptx