• Projekty i akcje edukacyjne

• Ogólnopolska Akcja Edukacyjna - Dzieci uczą rodziców

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedzią na naszej stronie internetowej www.crl.org.pl zamieściliśmy kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo rozpoczęliśmy kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.

Link do materiałów:

Link do konkursu na naszym profilu na Facebooku:

Gorąco zapraszam do wspólnej nauki i udziału w konkursie. Proszę w miarę możliwości o udostępnienie wpisu konkursowego na profilach Państwa placówek.

Życzę dużo zdrowia.

Z poważaniem,

Dawid Wiejata

Koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z grupy III i IV biorą udział w IV Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”. Jest to kontynuacja działań z poprzednich lat.

Celem głównym akcji jest :

- zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na naukę z dziećmi.

Cele szczegółowe to:

- wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy

- zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji.

W ramach akcji każdego miesiąca przedszkole otrzymuje darmowe materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia i geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie. Do tej pory dzieci brały udział w czterech lekcjach, na których były omawiane następujące zagadnienia: Leśne opowieści, Niepodległość na 104, Bezpieczny internauta, Kosmiczna przygoda.

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna  ,,Dzieci uczą rodziców”2019/2020.

Grupa V od grudnia 2019r. bierze udział w akcji ogólnopolskiej ,,Dzieci uczą rodziców” .

Celem akcji jest :

- zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

- zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela grupy raz w miesiącu.

Do tej pory dzieci wzięły udział w trzech spotkaniach:

Pomocne serce  XII 2019r.

Bezpieczne ferie I 2020r.

Młody ekolog II 2020r.

Zaplanowane są jeszcze dwa spotkania w miesiącach: marzec i kwiecień.