• Aktualności

     • Wycieczka do Centralnego Ośrodka Sportu na turniej piłki nożnej "Mundialito"
      • Wycieczka do Centralnego Ośrodka Sportu na turniej piłki nożnej "Mundialito"

      • W dniu 12.12.2019r. dzieci z grupy III wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej "Mundialito" zorganizowanym przez "Mazuria" Giżycko, który odbył się w Centralnym Ośrodku Sportu. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród dzieci oraz integracja przedszkolaków. Po zakończeniu turnieju zostały wręczone pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

     • Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie
      • Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

      • 12 grudnia grupa V odbyła wycieczkę do ZUOK w Spytkowie. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, podczas których dowiedziały się jak powstaje plastik oraz jak rozpoznawać plastik bezpieczny dla naszego organizmu. Zwiedzając zakład mogły zaobserwować jak przebiega segregacja odpadów.

     • Wizyta Straży Pożarnej w przedszkolu.
      • Wizyta Straży Pożarnej w przedszkolu.

      • 10 grudnia 2019r do przedszkola przyjechała Straż Pożarna.Wszyscy byli podekscytowani i ciekawi pracy strażaka.Dzieci z grupy III podziwiały ogromne samochody strażackie , którymi strażacy jeżdżą do akcji.Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów ,np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, ubranie specjalne żaroodporne. Aby przedszkolaki mogły lepiej poczuć klimat strażackiego ducha mogły wejść  i zasiąść za kierownicą wozu .Spotkanie było bardzo udane, ponieważ dzieci dowiedziały się jak bardzo strazacy są potrzebni w naszym społeczeństwie.

     • Wizyta leśniczego w przedszkolu.
      • Wizyta leśniczego w przedszkolu.

      • oW dniu 10.12.2019 r nasz przedszkole odwiedził niezwykły gość - leśniczy. Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Leśniczy wyjaśnił, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki.Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały wiele zaskakujących pytań , na które z chęcią odpowiadał. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowanie prawidłowych postaw wobec przyrody.

     • Spotkanie z ratownikiem medycznym.
      • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

      • W dniu 10.12.2019r. w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego pana Marcina Jakowicza. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, w jaki sposób można  komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demostrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Póżniej przedszkolaki same próbowały udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratownika. Dzieci miłay tez okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.Podczas tego spotkania dzieci nauczyły sie wielu ważnych rzeczy , które w przyszłości być może przyczynią sie do uratowania komuś życia. Dziękujemy panu Marcinowi. To były dla nas wszystkich bardzo cenne zajęcia.

     • Wizyta strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.
      • Wizyta strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

      • W dniu 10.12.2019r nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Państwowej Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas ktorego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się , że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta. W czasie spotkania dzieci poznały jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze . Na zakończenie spotkania dzieci oraz panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujmy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.

     • Wycieczka do "Salonu Kosmetycznego".
      • Wycieczka do "Salonu Kosmetycznego".

      • Dnia 9 grudnia dzieci z. gr IV wybrały się do salonu kosmetycznego. Celem wizyty było poznanie zawodu kosmetyczki. Pani kosmetyczka opowiedziała o zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetycznych, jakie oferuje swoim klientom w gabinecie. Dziękujemy Pani Kasi, mamie Antosia za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz słodki poczęstunek.

     • Warsztaty w pracowni ceramicznej.
      • Warsztaty w pracowni ceramicznej.

      • W dniu 05.12.2019r dzieci z grupy VI wybrały się  do pracowni ceramicznej. Zajęcia miały na celu kształtowanie sprawności manualnej, wyrabianie poczucia estetyki oraz wiarę we własne siły, ale przede wszystkim służą rozładowaniu napięcia emocjonalnego.  W pracowni powstają gliniane naczynia,anioły, figurki, świeczniki.Ponadto wykonuje się ozdoby świąteczne i okolicznościowe takie jak np. gwazdki,serduszka. Przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem lepiły z gliny samodzielnie aniołki.

     • Współpraca z Fundacją Inicjatyw Społecznych "Impuls"
      • Współpraca z Fundacją Inicjatyw Społecznych "Impuls"

      • W dniu 03.12.2019 r. po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki Fundacji Inicjatyw Społecznych „Impuls” pani Wioleta Miedzianowska – Konopka i pani Agnieszka Rynans. Dzieci z koła plastycznego prowadzonego przez nauczycielkę Stefanię Kołodziej przekazały samodzielnie wykonane kartki na Święta Bożego Narodzenia, które za pośrednictwem Fundacji trafią do ludzi samotnych. Za naszą bezinteresowną pomoc otrzymaliśmy podziękowanie w formie dyplomu oraz wiersza:

       💚Jaki był cel tych kartek tworzenia, może taki sam jak bułek pieczenia.

       Piekarz każdego dnia rozgrzewa piec i ciasto weń wkłada,

       Potem wielu ludzi głodnych wyjęte z niego pieczywo zjada.

       Kartki od serca zrobione, tak piękne, jak kajzerki ręcznie lepione.

       Zaspokoją głód bliskości w ten świąteczny czas.

       Za pośrednictwem tych dzieł, u adresata będzie każdy z Was!

       I choć się fizycznie nie spotkacie, to ten upominek, przez Nas wręczony,

       Stanie się niczym smaczny świąteczny pierniczek i będzie przez duszę z wielką wdzięcznością zjedzony.

       Drodzy Artyści z przedszkola! Ukłony dla Was, za to czego dokonaliście!

       Musicie wiedzieć, że czyniąc Dobro, do Siebie również je zaprosiliście❣💙

       Radosław Pietkiewicz 

        

     • Zjazd Ekoludków
      • Zjazd Ekoludków

      • W dniu 28.11.2019 r.  dzieci z koła recytatorskiego „Stokrotka”, działającego  w Przedszkolu Miejskim 4, zaprezentowały  przedszkolakom oraz zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Zjazd Ekoludków”. Podczas przedstawienia dzieci przebrane  za ekoludki  za pomocą wierszy , piosenek, slajdów wygłosiły apel do ludzi dorosłych o zdrowe i czyste środowisko . Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony przyrody, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz reagowanie na niewłaściwe zachowania ludzi, które przyczyniają się do niszczenia przyrody. Na imprezie gościliśmy wiceburmistrza miasta Giżycka Pana Cezarego Piórkowskiego, radną miasta Giżycka Panią Beatę Łukaszewicz, współwłaściciela Firmy Kostrzewa lidera kotłów na pelet Pana Pawła Kostrzewę, kierownika działu marketingu  w Firmie Kostrzewa panią Agnieszkę Sadłos, leśniczego z Nadleśnictwa Giżycko Pana Stanisława Stelmasiewicza oraz prezesa koła łowieckiego „Dzik” Pana Kazimierza Kozaka i  prezesa koła łowieckiego „Ryś” Pana Piotra Boharewicza.

     • Warsztaty świąteczne w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej
      • Warsztaty świąteczne w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej

      • Dnia 4 grudnia 2019 r. dzieci z Grupy III były w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej na świątecznych warsztatach. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Św. Mikołaja. Z pierników dzieci wyczarowały piękne Mikołaje.🎅🎅🎅 Na warsztatach przedszkolaki przyłączyły się do akcji na rzecz Michalinki - wykonując kolejne Mikołaje dla dziewczynki. 🎅🎅🎅. Dziękujemy dla Pani Ani z Biblioteki za przepiękne zajęcia.

     • Zajecia badawcze "Co kryje w sobie ziemia"
      • Zajecia badawcze "Co kryje w sobie ziemia"

      • Dzieci z gr. VI uczestniczyły w zajęciach badawczych "Co kryje w sobie ziemia". Poprzez przeprowadzone doświadczenia miały możliwość poznania jej budowy, właściwości niektórych minerałów. Tworzyły i obserwowały zjawisko erupcji wulkanów na Ziemi. Dowiedziały się dlaczego czasami ziemia się trzęsie. Mogły zaobserwować jak powstaje na czym polega tak groźny dla wszystkich na Ziemi - smog. Dzieci wiedzą co należy robić, aby nasza Ziemia była czysta i piękna.

     • Przedstawienie "Zjazd Ekoludków"
      • Przedstawienie "Zjazd Ekoludków"

      • W dniu 28.11.2019 dzieci z koła recytatorskiego "Stokrotka" zaprezentowały przedszkolakom oraz zaproszonym gościom przedstawienie "Zjazd Ekoludków". Podczas przedstawienia dzieci przebrane za ekoludki za pomocą wierszy, piosenek i slajdów wygłosiły apel do ludzi dorosłych o zdrowe i czyste środowisko. Naszym celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony przyrody, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz reagowanie na niewłaściwe zachowania ludzi, które przyczyniają się do niszczenia przyrody. Na imprezie gościliśmy wiceburmistrza Cezarego Piórkowskiego, radną Miasta Giżycka Beatę Łukaszewicz, współwłaściciela firmy Kostrzewa lidera kotłów na pelet Pawła Kostrzewę w towarzystwie kierownika działu marketingu Agnieszką Sadłos, starszego specjalistę ds. ochrony lasu, ochrony przyrody i edukacji leśnej leśniczego z Nadleśnictwa Stanisława Stelmasiewicza, prezesa koła łowieckiego „Dzik” Kazimierza Kozaka oraz prezesa koła łowieckiego „Ryś” Piotra Boharewicza.

     • Zajęcia otwarte dla Rady Pedagogicznej.
      • Zajęcia otwarte dla Rady Pedagogicznej.

      • Dnia 27 listopada w grupie IV odbyło się zajęcie otwarte dla Rady Pedagogicznej prowadzone przez Panią Zofię Kimbor na temat "Teatr - i ty możesz zostać aktorem". Dzieci utrwalały i wzbogacały wiedzę o teatrze. Poprzez różne zabawy i ćwiczenia przedszkolaki przygotowywały się do zawodu aktora. Finałowym akcentem była prezentacja teatru pantomimy i teatru żywego aktora na podstawie wiersza Cz. Janczarskiego " Piękne zwyczaje".

     • "Dzieci dzieciom"
      • "Dzieci dzieciom"


      • W piątek dzieci z grupy IV przedstawiły swoim młodszym kolegom teatr pantomimy i żywego aktora na podstawie wiersza Cz. Janczarskiego "Piękne zwyczaje". Końcowym, kolorowym akcentem była improwizacja ruchowa do piosenki "Magiczne miejsce".

     • Zabawy i wróżby andrzejkowe.
      • Zabawy i wróżby andrzejkowe.

      • 29 listopada grupa III obchodziła Andrzejki. Tego dnia dzieci przyszły przebrane do przedszkola. Podczas zajęć rozmawiali o obchodach Andrzejek, tradycjach związanych z tym dniem. Wszyscy brali udział w takich wróżbach jak:"Mój przyjaciel", "Wróżby z monetą", "Wyścig butów", "Numer życia", "Trzy kubki" ,Przebrane przedszkolaki i wesoła zabawa we wspólnym gronie sprawiła,iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy czarodziejski nastrój.

     • Zajęcia otwarte dla Rodziców
      • Zajęcia otwarte dla Rodziców

      • W dniu 21 listopada 2019 r. w grupie III odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. W czasie zajęć wykorzystano wiatrak matematyczny - innowacyjną pomoc dydaktyczną do nauki matematyki w przedszkolu. Przedszkolaki poprzez zabawę z wiatrakiem mogą wyrażać własne ekspresje, odreagować napięcia, uczą się współpracy i działania w grupie. Podczas wspólnej zabawy dzieci rozwijają umiejętności matematyczne: orientację w przestrzeni, rytmy, liczenie. Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie na zajęcia. ☺

     • Konkurs plastyczny pt " Mój Pluszowy Miś "
      • Konkurs plastyczny pt " Mój Pluszowy Miś "

      • 🐻 🐻 W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia, w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku został przeprowadzony Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Mój Pluszowy Miś'' 🐻 🐻Dostarczono wiele wspaniałych prac, a więc przed jury miało trudne zadanie - wyboru tylko trzech prac spośród 19. Oto wyniki:I miejsce - Lidia Kloc z Przedszkola Miejskiego nr 4II miejsce - Weronika Paszka z Przedszkola ,,Krasnal''III miejsce - Hanna Mikiewicz z Przedszkola ,,Koralik"Wszystkim gratulujemy!Nagrody, dyplomy i podziękowania zostaną dostarczone do placówek 25.11.2019 🐻