• Erasmus+

          • Wydarzenia

          • Spotkanie projektowe Nr 1 

                W dniach 15 -16 października w Giżycku, zostało zrealizowane pierwsze spotkanie projektowe. W wydarzeniu tym wzięli udział wszyscy partnerzy projektu, reprezentowani przez dyrektorów partnerskich szkół i placówek lub koordynatorów projektu. 


                 Od godziny 14.00 w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji rozpoczęło się spotkanie robocze wszystkich partnerów, którego celem przy omówienie szczegółowej metodyki realizacji projektu, w tym finansowania i rozliczania. 

            Foto. Zespół Projektowy w pełnym składzie w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Giżycku

             

            Przebieg narady 15.10.2019 
            1. Kazimierz Ambroziak – przypomniał motywy przystąpienia do projektu. Jest to niedostateczne czytelnictwo książek, w tym technicznych, w krajach partnerskich, wpływające na rozwój osobisty mieszkańców, ale również na innowacje i wzrost dochodu narodowego.
             „Poprzez realizację projektu chcemy przede wszystkim zwiększyć czytelnictwo uczniów w swoich szkołach ( przedszkolu ) czyli doprowadzić do rozwoju szkoły/przedszkola. Uzyskaną w projekcie wiedzę i doświadczenia przekażemy społeczeństwom swoich krajów do wykorzystania”.

            2. Bożena Giedziuszewicz
            Dokonała charakterystyki uczestników projektu. Są nimi nauczyciele, którzy chcą i mogą mieć pozytywny wpływ na edukację czytelniczą w szkole/ placówce:
            1) Nauczyciele biblioteki,
            2) Nauczyciele języka ojczystego ( języka litewskiego, łotewskiego, polskiego),
            3) Nauczyciel znający język angielski (mogący pełnić funkcję tłumacza) – tłumacz Zespołu
            4) Przedstawiciel kierownictwa szkoły (dyrektor, wicedyrektor, nauczyciel upoważniony do opracowania i wprowadzenia zmiany w systemie działania szkoły).

             

            Foto. Bożena Giedziuszewicz podczas wystąpienia 

            3. Grażyna Imporowicz – omówiła przebieg i program szkolenie w Alytus, które odbędzie się        w marcu –kwietniu 2020. Każda grupa będzie realizowała następujący program:
            Moduł I. Rozwijanie kompetencje informatycznych uczestników projektu według „Ram odniesienia dla rozwoju i rozumienia kompetencji cyfrowych w Europie DIGCO MP” w zastosowaniu do edukacji czytelniczej i pracy biblioteki. (3 godz.). 
            Moduł II. Innowacyjne strategie upowszechniające czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży realizowane na Litwie ( 2 godz.). 
            Moduł III. Strategie edukacji czytelniczej realizowane w szkołach na terenie Alytus. Pokaz tego działania w czterech szkołach w Alytus ( po 1 godzinie). 
            Moduł IV. Organizacja bibliotek na terenie miasta Alytus ( pokaz 3 bibliotek szkolnych i jednej publicznej ( po 1 godz.). 

                16 października 2019 r.- spotkanie w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji rozpoczęto   o godz. 8.00 
            Podczas spotkania zostały omówione zakładane rezultaty projektu, metodologia ich osiągnięcia oraz sposób ich potwierdzenia. 


             Foto. Iwona Słowikowska podczas podpisywania umowy.

            Następnie po podpisaniu umów partnerskich, spotkanie zakończono.