• Z życia przedszkola

   • Z życia przedszkola

   • Jesienne zabawy w grupie III.

    Zajęcia gimnastyczne w grupie II.

     

    Zabawy dydaktyczne w gr. I. Maluszki liczyły kasztany i żołędzie. Następnie zrobiły kasztanowe ludziki.

    Zabawy maluszków w gr. I na dywanie interaktywnym. Dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową i doskonale się bawiły.

    Grupa VIII cieszy się kolorami jesieni.

    Zajęcia dydaktyczne w gr. VII z wykorzystaniem „Darów Jesieni” i owoców. Nie zabrakło przy tym sensorycznych i kreatywnych zabaw z udziałem nauczyciela.

    Obserwacje przyrodnicze sześciolatków z grupy VI.

    W dniu 11.05.2021r  dzieci z grupy VI odwiedziła pani Ania z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. W ramach cyklu zajęć pod hasłem: "Zaczytane wtorki" przeprowadziła z dziećmi zajęcia czytelnicze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od pani Ani prezenty: książki, zakładki oraz kartę biblioteczną, którą będą zapełniać naklejkami

    Laureaci konkursu plastycznego pt."Autyzm-niebieski świat". Gratulujemy!!!

    W ramach współpracy z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w grupie VIII odbywają się cykliczne zajęcia czytelnicze prowadzone przez panią Anię pod hasłem ,, Zaczytane wtorki" 📖. Tym razem dzieci otrzymały prezenty- książki, zakładki oraz kartę biblioteczną, którą będą zapełniać naklejkami, dziesięć spotkań- 10 naklejek. Na zakończenie cyklu spotkań dzieci otrzymają dyplomy uczestnictwa w programie czytelniczym.

    W minionym tygodniu dzieci z gr. IV wybrały się w podróż do naszego Układu Słonecznego. Oto niektóre z tych działań.

    W ramach aktywności ekologicznej przedszkolaki z grupy VIII biorą udział w wyzwaniu Green April czyli kwiecień w duchu ekologii i troski o przyrodę. #dzieciiekologia#greenapril#montessorizabawki#hurtowniamontessori (

     
    Nasze popołudniowe tulipany - rozwijanie sprawności palców i dłoni poprzez rozcieranie plasteliny.
     
    Dzieci z grupy III witając piękną wiosenną pogodę. Malowały farbami na folii stymulując zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Zabawa pozwoliła dzieciom w pełni rozwinąć potencjał twórczy.
     
    Poszukiwania wiosny przez dzieci z Grupy III
     
     
    "Tęczowe zabawy i nie tylko" - eksperymenty w gr. IV: "Kolorowa tęcza", "Mieszanie barw", "Wulkan", "Wędrująca woda", "Tajemniczy kubek", "Zabawy z ważeniem".
     
     
    Dzieci z grupy V założyły zielony ogródek. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze 🌼🏵️🌸🌷
     
     
    W tym tygodniu Grupa V rozmawia o kosmosie. Wykonała 🚀 pracę plastyczno-konstrukcyjną.
     
     
    6 - latki uczestniczące w zajęciach KLUBU GIER PLANSZOWYCH oraz 4 - latki z grupy II uczestniczą w VII edycji programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Przedszkolaki systematycznie realizują powierzone im zadania.
    Koordynatorami programu są: Anna Świć i Rafał Mitkowski.
     
    W oczekiwaniu na przyjście wiosny dzieci z grupy VI założyły zielony ogródek w sali. Przedszkolaki dowiedziały się, z czego powstaje roślina, czego potrzebuje, aby rosnąć, jakie są jej etapy wzrostu. Za pomocą zmysłu dotyku, węchu i wzroku poznawały wygląd nasion i cebulek. Dzieci zasadziły lub posiały w doniczkach swoje roślinki, których wzrost będziemy wspólnie obserwować.
     
    "Sklep" - temat tygodnia w grupie VIII- 4- 5- latki- nauka przez zabawę- sprzedajemy, kupujemy, płacimy.
     
     
    Z okazji Dnia Kobiet mali dżentelmeni z składali dziś życzenia małym i dużym damom, wręczali prezenty z okazji ich święta. Był to dobry moment, aby wyrazić szacunek, okazać serdeczność i sympatię dziewczynkom.
    Dzieci z grupy V poznawały na zajęciach ciekawostki o naszej planecie. Postanowiliśmy zgłębić wiadomości o wulkanach. Przedszkolaki wykonały mini wulkan z folii i papieru. Na zakończenie nastąpiła erupcja wulkanu.
     
     
    Dzieci z grupy V poznawały na zajęciach ciekawostki o naszej planecie. Postanowiliśmy zgłębić wiadomości o wulkanach. Przedszkolaki wykonały mini wulkan z folii i papieru. Na zakończenie nastąpiła erupcja wulkanu.😀
     
    Grupa VIII w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosnyߌᢠheight=- obserwacje przyrody.
     
     
    KLUB GIER PLANSZOWYCH po raz kolejny otrzymał darowiznę w postaci gier planszowych od firmy Rebel z o.o. Dziękujemy przepięknie za cykliczne wzbogacanie bazy dydaktycznej naszego przedszkola.
     
    "Co się wydarzyło w królestwie figur geometrycznych" zajęcia otwarte dla rodziców w gr.VI
     
     
    Dzieci z grupy II samodzielnie przygotowały zdrowe, kolorowe kanapki.Przedszkolaki zjadły je z apetytem.
     
     
     
    Dzieci z gr. IV w minionym tygodniu zgłębiały wiedzę o pogodzie. Dowiedziały się z jakich źródeł można uzyskać informację o pogodzie. Podczas różnej aktywności przypomniały jakie zjawiska atmosferyczne występują w czterech porach roku, a szczególnie zimą. Zastanawiały się dla kogo ważna jest informacja o pogodzie i dlaczego. Dzieci występowały również w roli pogodynki i prezentera pogody. Obejrzały także niebezpieczne zjawiska atmosferyczne występujące na naszej planecie. Dużo wrażeń dostarczył dzieciom eksperyment "Trąba powietrzna w butelce wody".
     
     
    Grupa I: Zabawy z matą ,,Kolorowe patyczki", malowanie palcem zimowego krajobrazu, lepienie z masy solnej bałwanków.
     
    Zabawy z matą "Edukacji w ruchu" w grupie VI. Klasyfikowanie figur wg określonego kryterium, układanie na macie zgodnie z instrukcją słowną.
     
     
    Zimowy krajobraz w wykonaniu dzieci 4- 5- letnich z grupy VIII.
     
     
    Przedszkolaki z grupy III i VIII wzięły udział w "Miejskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek - online", organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. Przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplom, książkę, grę oraz drobne upominki.
     
     
    Korzystając z uroków zimy grupa III zrobiła doświadczenie z barwieniem śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Wykorzystaliśmy do tego wodę i bibułę. Doświadczeniu towarzyszyła radość i zaciekawienie.
     
     
    Dzień Przyjaźni w Grupie III. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały dla kolegów i koleżanek laurki i czerwone serca. Były rozmowy o koleżeństwie, przyjaźni, szacunku, wzajemnej pomocy i dobroci.
     
     
    ,,Serduszko dla.....".
    Dziś dzieci z grupy I upiekły gofrowe serduszka. Oj, trzeba się było napracować.
    Serduszka były przepyszne. Dzieci pamiętały też o Rodzicach- to dla nich wykonały serduszka z papieru.
     
     
    Dzieci z grupy II poznały zwierzęta żyjące w Afryce.Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach z mapą Montessori oraz wykonywały prace plastyczne.
     
     
    "Coś z niczego" - w tym tygodniu dzieci z grupy VIII przypomniały sobie jak segregujemy śmieci, malowały nitką, bawiły się gazetami oraz wykonały sowę z rolki po papierze toaletowym.
     
     
    Międzynarodowy Dzień Puzzli.
     
    ,,Bawimy się w kucharzy"- dzieci z grupy I z produktów z przedszkolnej kuchni postanowiły samodzielnie przygotować dla siebie II śniadanie. Przedszkolaki zrobiły kolorowe kanapki. Smakowały wybornie. Było pysznie i zdrowo.
     
      
    Zabawy na śniegu i dokarmianie ptaków.
     
     
    Kodowanie na dywanie.
     
     
    Przygotowanie do kiermaszu i kiermasz w grupie II.
     
     
     
    Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy ߍꢠheight=ߧᢠheight=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=ߎ䢠height=
     
     
     
     
    Ubieranie choinki w grupie I.
     
     
     
    Przygotowania do kiermaszu w grupie VI
     
     
     
    Przygotowania do świątecznego kiermaszu w grupie VIII- brokatowe bombki.
     
     
     
     
    Krasnale w wykonaniu przedszkolaków z grupy Ill.
     
     
     
     
    Wspólne ubieranie choinki w grupie VI.
     
     
     
    ,,W świątecznym nastroju " - wspólne ubieranie choinki " -gr. IV.
     
     
     
    Zabawy na śniegu grupy I.
     
     
     
     
    Zabawy na śniegu grupy III.
     
     
     
    W tym tygodniu przedszkolaki z grupy VIII poznały życie ludzi i zwierząt żyjących na Arktyce oraz wybrały się na Antarktydę. Dzieci wykonały prace plastyczne: igloo oraz pingwina. Dużo frajdy sprawiła im zabawa w robienie igloo z użyciem baniek mydlanych.
     
     
    Warsztaty piernikowe. Pieczenie i zdobienie pierników to fantastyczna zabawa. W trakcie zajęć dzieci poznały historię piernika, skrywaną tradycyjną recepturę oraz wszystkie jego składniki.
     
     
    Pierwsze zabawy na śniegu grupy VI
     
     
    Grupa VII w świątecznym nastroju ubiera choinkę.ߎ䢠height=
     
     
     
    Dzieci z gr. IV poznawały najzimniejsze obszary na Ziemi - Arktykę i Antarktydę. Przedszkolaki poznały klimat oraz zwierzęta najzimniejszych terenów.
     
     
    "Świat dinozaurów".
    Dzieci z Grupy III wybrały się na wycieczkę do prehistorycznych czasów w których żyły dinozaury i rosły wielkie paprocie. Przedszkolaki poznawały te zwierzęta, układały historyjkę obrazkową i odkrywały świat dinozaurów za pomocą zdrapki holograficznej.
     
     
    Podróż po Japonii i Chinach dzieci z gr. IV zakończyły zabawami na powietrzu latawcami w kształcie legendarnych chińskich smoków., tańcem z wachlarzami przy rytmach japońskich, w strojach kimono oraz konstruowaniem z papieru chińskiej czapeczki.
     
     
    Kodowanie na dywanie w gr.VI
     
     
    Podczas zabaw edukacyjnych na dywanie interaktywnym dzieci z gr VI kształtowały czynności samoobsługowe, nawyki higieniczne oraz kulturalne.
     
     
     
    Zabawy w kodowanie w gr. IV. Dzieci określały kierunki podczas zabawy "Szukamy drogi".
     
     
     
    Grupa V została wyposażona w telewizor. Dzieci z grupy wykorzystują go w różnoraki sposób: oglądają filmy edukacyjne, bajki, biorą udział w lekcjach rytmiki, w gimnastyce na wesoło.
    W związku z tym zajęcia stały się bogatsze w treści i bardziej urozmaicone.
     
     

    Dzieci z grupy V uczyły się kodowania na macie edukacyjnej. Układały figury geometryczne według określonego kodu.

     

    Dzieci z grupy V poznawały kontynent Azja. Dowiedziały się, że w Azji rozciąga się najwyższy system górski i są to Himalaje. Podsumowaniem wiadomości o Azji dzieci samodzielnie stworzyły grę "Wędrówka po Azji". Wspólnie opracowały reguły gry. Z użyciem pionków i kostki rozpoczęły grę do której bardzo chętnie wracają.

     

    Grupa VII. Nauka poprzez zabawę. Układamy swoje imiona.

     

    Sałatka owocowa przyrządzona przez dzieci z grupy VIII - pyszna i zdrowa.

     

    "Jesteśmy sprawni, jesteśmy zdrowi"- ćwiczenia gimnastyczne w grupie VIII.

     

    ,,Bańki mydlane" - zabawy badawcze dzieci z grupy I. Przedszkolaki badały ciężar przedmiotów. Wskazywały przedmioty lekkie i ciężkie.

    Jesienne zabawy w grupie VIII. 

     

    Przedszkolaki z grupy VIII na podstawie doświadczeń dowiedziały się jak powstaje deszcz.ߌ碠height= Na koniec zajęć był "deszcz" z baniek mydlanych.

     

    ,,Listopadowe zabawy muzyką" dzieci z grupy I.

    Od kilku dni przedszkolaki z grupy I bawią się muzyką. Grały na instrumentach perkusyjnych i na Bum Bum rurkach. Przy jesiennej muzyce dzieci zbierały liście, ćwiczyły prawidłowy oddech, tańczyły oraz relaksowały się. Zabawa była super.

                                         

       

     

    Kolorowe zabawy na chłodne jesienne dni w grupie II.

            

     

     

    Dzieci z gr. IV swoje doświadczenia plastyczne wzbogacały rysując kredkami świecowymi i pastelami na papierze ściernym. Wcześniej dzieci poznały fakturę i zastosowanie papieru. Tematem pracy było "Spacer w deszczu". W czasie rysowania były bardzo skupione. Z dużym zainteresowaniem oglądały swoje dzieła i dzieliły swoimi odczuciami. Chętne dzieci prezentowały swoje prace na forum grupy.

          

     

    W dniu 6 listopada w Grupie III odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem zwierząt. Przedszkolaki poznały zwyczaje, zachowania i sposób żywienia psa, kota, królika i świnki morskiej. Dziękujemy bardzo mamie Antosi za zorganizowanie wspaniałych zajęć.

     

                    

     

    Dzieci z grupy I w trakcie oglądania spektaklu " Misiowe opowieści"

       

                  

     

    Gry i zabawy edukacyjne na dywanie interaktywnym w Grupie III.

            

     

     

    Sala przedszkolaków z Grupy III została wyposażona w telewizor. Dzieci mogą czerpać informacje i wiedzę z edukacyjnych pakietów multimedialnych.

          

     

     

    Zabawy fonetyczne w gr. IV

        

     

    Zabawy z kodowaniem w grupie VI.

          

     

    Kolorowy deszcz - zabawy badawcze w grupie VI. Przedszkolaki poznawały zjawisko powstawania deszczu.

     

                

     

    Dzieci z grupy II do prac plastycznych i zajęć matematycznych wykorzystywały między innymi materiał przyrodniczy (liście, kasztany, szyszki).

           

     

    Dzieci z gr. VI utrwalały wiadomości o zwierzętach afrykańskich, doskonaliły umiejętności matematyczne poprzez rozgrywanie gry ściganki wg met. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zabawa była udana, zgodna z zasadami "fair play".

            

     

    W ramach realizacji tematu „Przygotowania ludzi do zimy” dzieci z grupy VIII uczestniczyły w zajęciu kulinarnym – kiszona kapusta. W pierwszej części przedszkolaki zapoznały się z walorami zdrowotnymi kiszonej kapusty. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Najpierw ją poszatkowały, starkowały marchew i dodały soli. Następnie wszystko wymieszały, ugniotły i przełożyły do słoików. Słoje z kapustą kiszoną został umieszony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2-3 tygodnie sprawdzą, jak smakuje kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin.

           

                 

     

     

    Dzieci z grupy V wykonały pracę plastyczną "Cztery pory roku". Była to bardzo interesująca praca podczas której dzieci poznały inne techniki malowania, tj. stemplowały farbą używając listków piankowych, słomek, patyczków do uszu.

    Prace wyszły pięknie.

            

     

     

    Pamiątki z podróży po krajach europejskich. Przedszkolaki z Grupy III opowiadały o swoich podróżach do innych krajów europejskich. Dzieci odwiedziły z rodzicami Włochy, Francję, Słowację, Czechy, Niemcy, Litwę, Estonię.

          

        

     

    "Poznajemy Europę" .

    Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Grupie III. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest Europa. Poznały kulturę, tradycje, symbole narodowe oraz budowle krajów europejskich.

    Mali Europejczycy dowiedzieli się, co to jest Unia Europejska.

         

     

    "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

    Dzieci z Grupy III biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Przedszkolaki utrwalają pojęcia ekologia, ekologiczna hodowla zwierząt, ekologiczna uprawa roślin, produkt ekologiczny.

         

     

    Przedszkolaki z grupy VIII wyposażone w lupy obserwowały zmiany zachodzące jesienią w ogrodzie przedszkolnym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się grzyby rosnące na terenie przedszkola, ślimaki, biedronki oraz kolorowe liście .

       

      

    W tym tygodniu dzieci z grupy I w ramach tematu kompleksowego poznawały wartości odżywcze warzyw. Dzięki zajęciom dowiedziały się: gdzie rosną warzywa i gdzie je można kupić . Mogły też spróbować jak smakują na surowo.