• Spotkanie z policjantami z KPP w Giżycku

• Dnia 29 maja dzieci z gr. VII i VIII wzięły udział w spotkaniu z policjantami z KPP w Giżycku. Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że policjanci służą ludziom pomocą w różnych, trudnych sytuacjach. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podwórku, przypomniały zasadę ograniczonego zaufania do obcych.

• Warsztaty ekologiczne

• Dnia 29 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez stażystki z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące smogu.

• Warsztaty w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym.

• Dnia 28 maja dzieci z gr.V uczestniczyły w warsztatach recyklingowych pt."W powietrzu,na lądzie i w wodzie, o czystość mojej planety dbam na co dzień". zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

• Wycieczka do Teatru Lalek w Łomży

• Dnia 27 maja dzieci z grupy V i VIII uczestniczyły w wycieczce do Łomży. Zwiedziły tam Muzeum Północno -Mazowieckie. W Teatrze Lalki i Aktora obejrzały spektakl pt. "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", podziwiały panoramę miasta z wieży widokowej teatru oraz poznały sekrety powstawania lalek.

• „Podwodny świat jezior i rzek mazurskich”wojewódzki konkurs plastyczny

• Dzieci z grup „0” z naszego przedszkola wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie pod tytułem „Podwodny świat jezior i rzek mazurskich”. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie podczas obchodów Święta Ziemi. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Natasza K. z grupy IV, II miejsce zajęła Wiktoria O. również z gr. IV, III miejsce zajął Wojciech G. z gr. V, wyróżnienia otrzymali: Zuzia S. z gr. V oraz Wojciech R. z gr. VI. Dyplomy za udział otrzymała reszta uczestników konkursu: Hanna K. (gr. IV), Pola B. ( gr. V), Julia Ż. (gr. V), Patrycja B. (gr. VI), Nina Ć. (gr. VI). Zwycięzcom gratulujemy!!!

• Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

• Dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej.Podczas zajęć dzieci poznały Kicię Kocię oraz dowiedziały się jak można zrobić papier czerpany.

• Konkurs Wiedzy "Czy znam ten zawód?".

• Dnia 21 maja w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Wiedzy "Czy znam ten zawód?". Do konkursu przystąpiły 3 drużyny wyłonione z grup dzieci 6- letnich. Dzieci odpowiadały na zagadki związane z zawodami , rozwiązywały krzyżówkę, na czas układały puzzle. Okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na temat przeróżnych zawodów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

• ŚWIĘTO TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ - ukraiński festiwal

• Mamy już pierwsze sukcesy !Dnia 12 maja 2019 r. w niedzielę dzieci uczące się języka ukraińskiego w Przedszkolu Miejskim nr 4 wzięły aktywny udział w ŚWIĘCIE TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ. Podczas tego radosnego ukraińskiego festiwalu, który odbywa się w Giżycku od 1996 roku, na scenie po raz pierwszy wystąpiły przedszkolaki – Hania Ł. (l.3) i Olek Ł. (l.4). W towarzystwie uczniów ze szkoły Podstawowej nr 3 przedstawiły program artystyczny o języku ojczystym. Przedszkolaki z „czwórki” inscenizowały również bajkę ukraińską „Kuroczka Riaba”.Do występu dzieci przygotowała Pani Żanna Ostrzyńska.

• Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

• Dnia 17 maja dzieci z gr. II odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycku. Przedszkolaki zapoznały się z pracą strażaka, wzbogaciły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się, a także obejrzały sprzęt i wozy strażackie.

• "Eko - SMOK WAWELSKI"-Powiatowy konkurs konstrukcyjno - ekologiczny

• Dnia 15.05.2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym konkursie konstrukcyjno - ekologicznym pt: ,,Eko - SMOK WAWELSKI". W konkursie wzięły udział dzieci 3- 6- letnie wraz z rodzicami. Prace prezentowały wysoki poziom i dlatego jury przyznało wszystkim uczestnikom I miejsce. Konkurs zorganizowały nauczycielki prowadzące klub ,,Baju -baj - małego słuchacza bajek i wierszyków". Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Radosnych Dzieci działające przy przedszkolu. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

• Zasady zdrowego żywienia- spotkanie z Panią dietetyk

• Dnia 14 maja w gr. V odbyło się spotkanie z Panią dietetyk. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania. Dokonały segregacji produktów a następnie stworzyły z nich własną piramidę zdrowego żywienia. Dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniałą lekcję i poświęcony nam czas.

• „POLSKIE TAŃCE I PIEŚNI” - PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ.

• 9 maja 2019r., w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Giżycku odbył się przegląd artystyczny pod hasłem: „POLSKIE TAŃCE I PIEŚNI”- PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ.Mogliśmy podziwiać giżyckie przedszkolaki w pięknych aranżacjach polskich pieśni patriotycznych i tańcach narodowych.