• Wycieczka do ZUOK Spytkowo

• 13 czerwca przedszkolaki z grupy IV były na wycieczce autokarowej w ZUOK Spytkowo, a to dzięki zaproszeniu Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami oraz Zakładowi Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Sp. z o.o. , dzieci wzięły udział w Mazurskich Warsztatach Komunalnych „REKO – EKO”. W ramach ścieżki dydaktycznej po terenie zakładu przedszkolaki zapoznamy się z funkcjonowaniem zakładu oraz zachodzącymi w nim procesami unieszkodliwiania i odzysku. W ramach zajęć Pani Ania w przystępny i przyjazny sposób przybliżyła uczestnikom, ideę gospodarki obiegu zamkniętego, której głównym założeniem jest traktowanie odpadów jako cennych surowców, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Dzieci utrwaliły sobie proces segregacji śmieci, a na koniec warsztatów wykonały z papieru motylki, które podskakują i fruwają.Przedszkolaki i wychowawczynie grupy serdecznie dziękują za ciekawe warsztaty.

• Przedszkolaki w Domu Pomocy Społecznej

• Dnia 13 czerwca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Przedszkolaki zaprezentowały mieszkańcom polskie pieśni patriotyczne i tańce narodowe. Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

• "Zdrowe wakacje - czyli jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo podczas wakacji".

• Dnia 13 czerwca dzieci z grupy II i III gościły pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej ze Stacji Epidemiologicznej w Giżycku. Dzieci wysłuchały pogadanki, oglądały prezentację multimedialną na temat "Zdrowe wakacje - czyli jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo podczas wakacji". Dzieci zdobyły wiedzę na temat zagrożeń, jakie czyhają na dzieci podczas różnych form wypoczynku w czasie wakacji, jak im zapobiegać, kogo prosić o pomoc. W podziękowaniu dzieci zaprezentowały występ wokalno - taneczny.

• III Powiatowa Spartakiada Sportowa dla dzieci przedszkolnych

• Dnia 12 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 4 odbyła się III Powiatowa Spartakiada Sportowa dla dzieci przedszkolnych. Organizatorem Spartakiady było Stowarzyszenie "Przyjaciół Radosnych Dzieci". Spartakiadę współfinansował Powiat Giżycki oraz Stowarzyszenie "Przyjaciół Radosnych Dzieci". Była świetna rywalizacja sportowa. Wysoki poziom wszystkich grup spowodował, że zostały przyznane I miejsca wszystkim uczestnikom. Po sportowych wzmaganiach był czas na odpoczynek oraz owocowy poczęstunek. Szczęśliwe dzieci wróciły do swoich przedszkoli.

• DOGOTERAPIA W PRZEDSZKOLU

• Dnia 11.06.2019r. przedszkolaków z grupy III odwiedził specjalny gość pies Leda wraz ze swoim opiekunem Panią Edytą. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem . Piesek zaprezentował kilka sztuczek ; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.

• X Przegląd Teatrów Przedszkolnych

• Nasze przedszkole od wielu lat jest organizatorem spotkań teatralnych . W tym roku  11. 06.2019 odbył się   X Przegląd Teatrów Przedszkolnych  „Kurtynka w górę”. Myślą przewodnią przeglądu było hasło „Przyjaźń, dobro i szacunek tworzą dobry wizerunek”. Mali aktorzy , poprzez prezentowane utwory , ukazali dobre i złe postawy , które wpływają na rozwój moralny człowieka. Dzieci swoimi występami starały się pokazać, jakie postawy i zachowania należy w życiu pielęgnować i rozwijać ,  a jakim należy się przeciwstawiać, aby nie krzywdzić drugiego człowieka.

W przeglądzie uczestniczyły 4 placówki przedszkolne, które popularyzowały różne formy teatralne przed publicznością:

1. Zespół teatralny „Różowa gąska” z Przedszkola Miejskiego nr 4, który przedstawił baśń J. Porazińskiej- „Dwie Dorotki”- dzieci przygotowały  p.Dorota Łychacz i Zofia Kimbor
              2. Przedszkole Niepubliczne „Bajka” – przedstawienie „Kochajmy zwierzęta”- dzieci przygotowały p. Dorota Bartłoczuk i Mirosława Górka
              3. Przedszkole Miejskie nr 1 z Odziałem Integracyjnym- przedstawienie   pt. „Wesoła Ludwiczka” wg. opowiadania A. Świerczyńskiej– dzieci przygotowały p. Marta Rudy  i Jolanta Łbik
              4. Przedszkole Niepubliczne „Krasnal”- „Trzej piraci”- dzieci przygotowały         p. Milena Chudzik i Lena Polakowska

Uczestnicy przeglądu zostali nagrodzenia pamiątkowymi statuetkami, dyplomami   i upominkami, które zostały sfinansowane przez Radę Rodziców naszego Przedszkola i Giżyckie Centrum Kultury. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój podczas teatralnych zabaw,  mimo upalnej pogody.

• " Rozśpiewane przedszkolaki "

• 06.06.2019 r. przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w powiatowym przeglądzie wokalnym "Rozśpiewane przedszkolaki" pod hasłem "w rytmie szant" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym. Dzieci zaprezentowały piosenkę "Gdzie ta keja". Dziękujemy Panu Jarosławowi (tacie Hani) za gitarowy akompaniament.🤗

• V Przegląd Talentów " Mam Talent"

• 5 czerwca w naszym przedszkolu odbył się V Przegląd Talentów "Mam Talent". Dzieci prezentowały swoje talenty: muzyczne, recytatorskie. Tancerze z koła tanecznego zaprezentowały taniec hiszpański. Był też występ gości specjalnych - uczniów kl. II c ze Szkoły Podstawowej Nr 7, którzy przygotowali krótki pokaz taneczny. Gratulujemy wspaniałych występów przedszkolakom i uczniom.