• Grupa III i VI w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

• 2 czerwca dzieci z grupy III i  VI zostały zaproszone do Powiatowej Bibliotece Publicznej na " Czytanie w altanie". Tym razem przedszkolaki wysłuchały bajki " Groszki" autorstwa pani Agnieszki Bekier. Nastepnie miały okazję zapoznać się z literaturą dziecięcą dostępna w bibliotece.Dziękujemy pani Ani za zaproszenie i miłe spotkanie.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki ze wszystkich grup odwiedziły "Ogrody z pasją" w Marcinkowie. W programie wycieczki było: zwiedzanie ogrodów z przewodnikiem, warsztaty plastyczne, gry i zabawy z animatorem na placu zabaw. 01 czerwca na terenie przedszkola również czekało na dzieci wiele atrakcji: były tańce w ogrodzie przedszkolnym przy muzyce dyskotekowej, zabawy ruchowe m.in. tor przeszkód, zabawy sprawnościowe. Dzieci poznały zabawy swoich rówieśników z różnych stron świata np.: " Pilollo", "Pies i kość" oraz "Kulki". Na koniec czekała słodka niespodzianka: lody sponsorowane przez radę rodziców naszego przedszkola

• Konkurs wiedzy " Prawda i fikcja w mediach"

• Dnia 27.05.2021r w Przedszkolu Miejskim nr 4 odbył się międzygrupowy konkurs wiedzy pt.: " Prawda i fikcja w mediach". 6- latki z grup III, IV i VI wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat tego jak odróżnić bohatera realnego od fikcyjnego- wymyślonego przez człowieka. Dzieci umiały wytłumaczyć czym są media i reklama i czy należy bezwarunkowo jej ufać? Po podliczeniu punktów okazało się, że wszystkie drużyny uzyskały tyle samo punktów i tym samym zdobyły trzy I miejsca. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone przez dyrekcję- Iwonę Słowikowską i Annę Święcką.

Dziękujemy także dzieciom z grupy III za dzielne kibicowanie podczas konkursu.

• Zajęcia " W zagrodzie wiejskiej"

• Dnia 28 maja 2021 r. dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciu "W zagrodzie wiejskiej", podczas którego poznały produkty otrzymywane od zwierząt: krowy, owcy, kury, gęsi, kaczki i indyczki. Przedszkolaki oglądały i dotykały jaj: kurzego, kaczego, gęsiego i indyczego oraz je porównywały. Ponadto 4 - latki degustowały żywność wyprodukowaną z wiejskich dóbr. Wielką radość sprawiła dzieciom zabawa sianem.

• Wizyta pani redaktor ze stacji radiowej Meloradio.

• Dzieci z grupy VI gościły Panią redaktor ze stacji radiowej Meloradio. Pani Ola przeprowadziła z przedszkolakami wywiad, z którym dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Odpowiadały na trudne pytania o szczęściu, miłości, pozytywnym myśleniu, czynieniu dobra. To było ich kolejne doświadczenie związane z dziennikarstwem..

• Wizyta pani Ani z Powiatowej Biblioteki Publicznej

• Pani Ania z Powiatowej Biblioteki Publicznej przedstawiła dzieciom z grupy VIII opowieść "Ogród dobrych słów", pokazując przedszkolakom, jak wielką siłę mają słowa i zwroty, takie jak: „kocham cię", „potrzebuję cię", „przepraszam", „dziękuję", „proszę".

• II i III miejsce w konkursie plastycznym.

• Dzieci z koła plastycznego wzięły udział konkursie plastycznym pt. Mój przyjaciel. Konkurs zorganizowało Przedszkole Niepubliczne Bajka. Dzieci zajęły II i III miejsce. Gratulacje.

• Skąd się biorą produkty ekologiczne.

• Przez ostatnich kilka tygodni dzieci z grupy V brały udział w zajęciach pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne. Dzieci oglądały filmy edukacyjne na ten temat, opowiadały i układały historyjki obrazkowe, rysowały. Poznały wygląd logo produktu ekologicznego oraz proces jego wytwarzania. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piramidę zdrowia, otrzymają również książki pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne.

•  "Polskie pieśni i tańce"
            • "Polskie pieśni i tańce"

• Stowarzyszenie "Przyjaciół Radosnych Dzieci" zrealizowało projekt: "Polskie pieśni i tańce" - Przedszkolaki dla Niepodległej. W ramach zadania zostały zakupione stroje do tańców dla dzieci przedszkolnych. W dniu 14 maja 2021r. przedszkolaki zaprezentowały pieśni i tańce w zakupionych strojach Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w formie on-line. Projekt został sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Giżycko i środków własnych stowarzyszenia. Zapraszamy do obejrzenia występów