• Spotkanie z panią policjantką.

• Dzieci z grupy VIII w piątek spotkały się z Panią policjantką. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz poznały zakaz rozmowy z nieznajomymi, także wpuszczania ich do mieszkania przez dzieci.

• Wycieczka gr II do Państwowej Straży Pożarnej.

• 29 września dzieci z grupy II z paniami odwiedziły strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każde dziecko mogło obejrzeć go z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. W ramach podziękowania dzieci wręczyły strażakom laurkę z wyrazami wdzięczności i uznania. Dziękujemy Panu Michałowi Kudryckiemu za miłe przyjęcie nas w swe progi i przekazanie rzetelnych informacji.

• " Światowy Dzień Przedszkolaka"

• Dnia 20.09.2021r. przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Przedszkolaka ”. Było wesoło i kolorowo dzieci śpiewały ulubione piosenki brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych.

• Poznajemy swoje prawa.

• Dzieci z grupy V na zajęciach poznały prawa dziecka. Obejrzały bajkę edukacyjną o prawach dziecka. Omawiały treść kolorowanki, wskazywały gdzie powinny się znaleźć na promieniach słońca. Następnie wybrały kolorowankę, aby ją pokolorować i umieściły ponownie w odpowiednim miejscu na promieniach słonecznych.

• Zajęcia w ramach projektu profilaktycznego " Brzdące w realu"

• Dnia 8 września dzieci z grupy VI uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Dorotę Sienkiewicz w ramach projektu profilaktycznego "Brzdące w re@lu" - edycja VI. Pani Dorota zwróciła uwagę dzieci na różne sposoby spędzania czasu wolnego, poza korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Podczas różnorodnych zabaw przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i pokazywać emocje. Dowiedziały się, w jaki sposób mogą radzić sobie z nudą, że złymi emocjami czyli złością. Na zakończenie zajęć wykonały "gniotka", który posłuży im do rozładowywania złości.

• Witamy w przedszkolu.

• Pierwszy spacerek krajoznawczo - poznawczy dzieci z gr. VII i VIII. Pogoda sprzyja spacerom, a wiec spacerujemy i korzystamy z promieni słońca.