• DZIEŃ DYNI

• Przedszkolaki obchodziły DZIEŃ DYNI. W dniu pełnym wrażeń i radości dzieci wzięły udział w zorganizowanych zabawach edukacyjnych, plastycznych i ruchowych. Odbyły się dyniowe zawody, dyniowy taniec, zabawy matematyczne. Przedszkolaki samodzielnie opróżniły miąższ i pestki dyni,Dzieci dowiedziały się o właściwościach prozdrowotnych dyni, a chętne przedszkolaki degustowały pestki.

• " CO TO JEST KOSMOS?"

• Przedszkolaki w ramach tygodniowej tematyki „Co to jest kosmos?” poznawały wiadomości dotyczące przestrzeni kosmicznej, wzbogacały słownik o pojęcia związane z kosmosem, oglądały lunetę, rozwijały umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych płaskich: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt, rozwijały percepcję słuchową i wzrokową, rozpoznawały kolory, przeliczały elementy, tworzyły pracę plastycznych.