• Ogłoszenie

• Szanowni Rodzice!

W zwiąku z tym, że od 08.04.2019 r. większość pracowników naszego przedszkola przystąpi do akcji protestacyjnej

może nastąpić zmiana organizacji pracy. Wynika to z niemożliwości zapewnienia dzieciom bezpiecznych i

higienicznych warunków  pobytu.

Zwracam się do Państwa z prośbą, o zapewnienie swojemu dziecku opieki w domu.

W tym czasie macie Państwo prawo do skorzystania z zasiłku opiekuńczego.  Informacje dostępne  na stronie:

www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-opiekunczy/prawo-do-zasilku-i-okres-przyslugiwania.

Na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych decyzjach.

Proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej przedszkola, portalu społecznościowym - Facebook oraz na

4Parents.

Z poważaniem:

Iwona Słowikowska

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku

• Komunikat!!!

• Szanowni Rodzice !

W związku z tym, że prawdopodobnie od 08.04.2019 r. większość pracowników naszego przedszkola przystąpi do akcji protestacyjnej może nastąpić zmiana organizacji zajęć. Wynika to z niemożliwości zapewnienia dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu.Zwracam się do Państwa z prośbą, o ile to możliwe o zapewnienie swojemu dziecku opieki w domu.

W tym czasie macie Państwo prawo do skorzystania z zasiłku opiekuńczego. Informacje dostępne na stronie :

Na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej przedszkola , portalu społecznościowym Facebook oraz na 4Parents.

• Międzynarodowy Dzień Książki

• 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji gościliśmy w przedszkolu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie przeczytali dzieciom wszystkich grup popularne bajki.

• Przedszkolny Konkurs na Marzannę

• W dniu 25 marca został rozstrzygnięty Przedszkolny Konkurs na Marzannę. Wszystkie grupy zajęły I
              MIEJSCE. Sponsorem nagród w konkursie jest FOWJM.

• Wizyta w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym-Wspólnie witamy wiosnę.

• Dnia 21 marca 2019r. Grupa III witała I Dzień Wiosny wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku. Dzieci wykonały Marzannę, rozwiązywały wiosenne zagadki, wspólnie tańczyły, śpiewały. Na zakończenie pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę. Dziękujemy bardzo dla Przedszkola Nr 1 za wspaniałą zabawę.

• Warsztaty ekologiczne- segregujemy odpady!!!

• Dnia 8 marca w gr.II odbyły się warsztaty ekologiczne na temat segregacji odpadów. Dzieci kształciły umiejętności segregowania odpadów do pojemników, uczyły się, gdzie dany odpad należy wyrzucić.

• Wizyta przedszkolaków  w Urzędzie Miasta w Giżycku.
            • Wizyta przedszkolaków w Urzędzie Miasta w Giżycku.

• Wizyta przedszkolaków z Grupy III w Urzędzie Miasta w Giżycku. Dzieci poznały pracę urzędników, odwiedziły gabinet Burmistrza, salę konferencyjną, salę ślubów. Urzędnicy dostali od dzieci serduszka przyjaźni.

• Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku

• Przedszkolaki z grup IV i V  i VI w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku.

W związku ze zbliżającym się naborem dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej, nasi "zerówkowicze" mieli okazję zwiedzić szkołę, wziąć udział w lekcji oraz w zajęciach wychowania fizycznego. Dziękujemy za zaproszenie.

• "Cała Polska czyta dzieciom"- wizyta Pani Agaty z Biblioteki Miejskiej

• Dnia 13 lutego odwiedziła dzieci z gr. II. pani Agata N. z Miejskiej. Biblioteki. Pani Agatka przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia czytelnicze podczas, których dzieci bawiły się, układały puzzle, a w ramach. Ogólnopolskiej Akcji ,, Cala Polska czyta dzieciom" przeczytała wybrane wiersze J. Tuwima.

• "Wioska indiańska"

• Dnia 24 stycznia dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w zajęciach w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej pod tytułem "Wioska indiańska". Poprzez zabawę dzieci zdobyły dużo wiedzy na temat Indian.

• "Piernikowy Bal Karnawałowy"

• 22 stycznia dzieci z grup IV, V i VI na zaproszenie przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku bawiły się świetnie na "Piernikowym Balu Karnawałowym" w hali sportowej MOSiR.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym MOPRu

• Grupę III odwiedził ratownik medyczny z MOPRu - tata Franka. Odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa na lodzie zimą. Dzieci poznały pracę ratowników, ich ekwipunek, przyrządy do ratowania życia na wodzie i na lodzie. Każdy przedszkolak został obdarowany pełnym zestawem niezbędnym do udzielania pierwszej pomocy.

• "Ocalić od zapomnienia"- zajęcia dla Rady Pedagogicznej

• Dnia 16 stycznia 2019 r. w grupie V odbyło się zajęcie otwarte dla Rady Pedagogicznej prowadzone przez Panią Małgorzatę Rajek pt. ,,Ocalić od zapomnienia''. Tematem było zapoznanie dzieci ze sztuką regionalną i ludową. Nauczycielka przedstawiła przykładowe elementy sztuki ludowej i regionalnej w formie tańca, zabawy i zajęć plastycznych.

• Bal Karnawałowy 2019

• 15 stycznia 2019 r.  odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków pod hasłem "Wesołe zabawy z piratami".