• " Hej Mazury jak wy cudne"

• ,,Hej Mazury jak wy cudne" to temat tygodnia w grupie IV. Podczas zajęć dzieci poznawały Giżycko i region mazurski: był film edukacyjny, teatrzyk sylwetowy pt. ,,Legenda o giżyckiej pannie z żabką", wykonanie prac plastycznych: ,, Herb Giżycka, ,,Jachty na mazurskim jeziorze", nauka piosenki pt.: ,, Hej Mazury jak wy cudne". Przedszkolaki od najmłodszych lat utożsamiają się z miastem i regionem w którym mieszkają poprzez poznawanie charakterystycznych miejsc, mazurskich legend oraz przyrody.

• " Światowy Dzień Ziemi "

• Dnia 22 kwietnia Obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Ziemi”. Przedszkolaki z wszystkich grup po raz kolejny wzięły udział w akcji ,,Sprzątania Świata”. Dzieci porządkowały teren wokół przedszkola oraz pobliską okolicę. Celem akcji jest rozwijanie u dzieci pozytywnych nawyków i zachowań proekologicznych. Podczas zajęć o tematyce ekologicznej dzieci z grupy VII opracowały „kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakat zachęcający ochronę Ziemi przed zniszczeniem. Na koniec zajęć zrobiliśmy eksperyment badawczy i kilka zadań. Każdy otrzymał Dyplom przyjaciela Ziemi. Z tej okazji również gościł u nas Pan Wojciech Kucfir, który przypomniał dzieciom zasadę segregowania odpadów, wyjaśnił dlaczego segregacja jest tak ważna dla naszej Ziemi. Nie zabrakło eko-zabaw z kostką oraz wspólnego układania eko-puzzli i drobnych upominków w postaci eko-zakładek. W ramach podziękowania dla Pana Wojciecha dzieci zaprezentowały wiersz połączony z inscenizacją o tematyce ekologicznej.