• Mikołajki

• W dniu 6 grudnia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa mikołajkowa. Dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buziach pokazał się piękny uśmiech. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące pracy Mikołaja i jego pomocników. Na zakończenie zabawy dzieci zaśpiewały kolędę dla Św. Mikołaja i z ogromną radością zaprosiły za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

• Wycieczka gr IV do Wioski Świętego Mikołaja.

• 2 grudnia dzieci z grupy IV odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek”. Wycieczka miała na celu propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Różnorodność form sprawiła, że dzieci podczas zajęć świetnie się bawiły. Najprzyjemniejsze okazało się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Piękny i bajkowy wystrój wnętrz wprowadził przedszkolaki w iście świąteczny nastrój.

• Zabawa andrzejkowa.

• W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z g z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Dnia 25 listopada w przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną " Misia" metodą origami. Były zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek o misiach oraz tańce. Po południu dzieci obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek”.

• " Obieg wody w przyrodzie"

• " Obieg wody w przyrodzie" ten proces poznały dzieci z grupy VII w tym tygodniu. Zrozumiały zjawisko parowania i skraplania głównie poprzez doświadczenia.Przy okazji poznały właściwości wody, dowiedziały się też " co pływa, co tonie".