• Grupa IV w poszukiwaniu oznak wiosny.

• "W marcu jak w garncu"- dzieci z grupy IV zapoznały się ze znaczeniem wiosennego przysłowia w oparciu o wiersz pt. „Marzec”. Przedszkolaki przez cały tydzień obserwowały pogodę, szukały oznak zbliżającej się wiosny. Dziewczynki wykonały sylwetę Pani Wiosny, która zdobi kącik przyrodniczy w sali.

• Dzień Kobiet w przedszkolu.

• 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali dziewczynkom życzenia i zaśpiewali „Sto lat”. W tym wyjątkowym dniu wspólnie świętowaliśmy przy zabawach i tańcach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku jak i upominków.

• " Zielony ogródek " w grupie VIII.

• W sali grupy VIII powstał "Zielony ogródek". Dzieci sadziły cebulę, pietruszkę, fasolę, czosnek, siały rzeżuchę, szczypiorek, rzodkiewkę. Teraz będzie czas na podlewanie i obserwację, a na koniec na pewno odbędzie się degustacja.

• Udział VI grupy w programie profilaktycznym " Profilaktyka smyka"

• W grupie VI realizowany był program profilaktyczny: "Profilaktyka smyka". Celem projektu było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w internecie, na podwórku oraz życiu codziennym, a także korzystania z numerów alarmowych.

Dzięki głównej bohaterce książeczki - Poli, którą z różnych niebezpiecznych sytuacji ratował policjant, uczyły się bezpiecznych zachowań. Na zakończenie realizacji zadań programu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• " Sławni Polacy - Fryderyk Chopin" realizacja projektu.

• Realizując projekt "Sławni Polacy - Fryderyk Chopin" dzieci z grupy VII poznały postać znanego pianisty i kompozytora. Najpierw z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny "Fryderyk Chopin dla dzieci". Dowiedziały się kim był , gdzie mieszkał, czym się zajmował i dlaczego był ważny dla Polaków. Potem muzyka Chopina towarzyszyła dzieciom przez kilka dni. Poznały one takie pojęcia związane z muzyką jak kompozytor, nuty, pięciolinia. Dzieci bawiły się muzyką, malowały w powietrzu muzykę kolorowymi wstążkami z bibułki. Wysłuchały utworu F. Chopina "Nokturn Des-dur, op. 27, nr 2", a następnie opowiadały, co czuły słuchając utworu; czy on był wesoły czy smutny, jakich kolorów użyłby, chcąc przedstawić jego nastrój. Namalowały też obraz na szablonie nutki przedstawiając własne odczucia i wyobrażenia, jakie im towarzyszyły podczas słuchania muzyki. Dużo radości, przy jednoczesnym skupieniu, dała dzieciom zabawa pt. "Kolorowe nutki", a także tworzenie muzyki na instrumentach perkusyjnych.

• Pomagamy Ukrainie.

• Serdecznie dziękujemy rodzicom i pracownikom przedszkola za okazaną pomoc dla Ukrainy. Zebrane produkty zostały przekazane do punktu zbiórki, który znajduje się w Cerkwi Grekokatolickiej przy ulicy Białostockiej. Zbiórka nadal jest kontynuowana na terenie przedszkola. Prosimy o nie kupowanie pojedynczych artykułów np. jednej pasty tylko 10 sztuk. Bardzo ułatwi to segregacje w punkcie zbiórki.

• W kosmosie.

• W tym tygodniu dzieci z grupy II realizowały tematy związane z Kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań przedszkolaków otaczającym je wszechświatem.Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty. Najbardziej emocjonującym punktem naszych zajęć było wykonanie galaktyki w słoiku.

•  Udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
            • Udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

• Przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Hej kolędo, kolędo" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Giżycku, za co otrzymały dyplom i nagrody. Celem przeglądu było ożywienie tradycji kolędowania, poznanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek.

• Konkurs plastyczny pod hasłem " Portret mojej rodziny"

• 25 lutego odbyło się wręczenie nagród w Przedszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Portret mojej rodziny''. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne prace, którym jury przyznało I miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Poznajemy Nasze zmysły.

• Podczas zajęć z integracji sensorycznej dzieci rozmawiały o zmysłach i brały udział w aktywnościach ( eksperymentach, zabawach), w których używane są różne zmysły. Celem zajęć było odkrywanie w jaki sposób pomagają nam w życiu. Przedszkolaki starały się rozpoznać właściwy smak, rozwijały koordynację wzrokowo - ruchową, układały obrazek z mniejszych elementów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.