• Projekty i akcje edukacyjne

• Międzynarodowy projekt czytelniczy Magiczna Moc Bajek

W II semestrze zostały zrealizowane 4 ostatnie moduły:

W lutym V moduł – „Tradycyjnie czyli jak?” dzieci poznały swój region, zabytki i historie powstania herbu Giżycka. Zapoznały się z tradycjami wielkanocnymi związanymi z naszym regionem. Odbyły podróż szlakiem pradziada i zapoznały z opowieściami o dawnych czasach. Na koniec obejrzały bajkę z dawnych lat ,,Koziołek Matołek”.

Marzec VI moduł – „Czy życzliwość bywa trudna?”- dzieci zrealizowały zadania:

- „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” - pogadanka na temat miłych i przykrych emocji.

- „Drzewko życzliwości” lub „Serce dobrych uczynków” – każde dziecko umieszcza swój dobry uczynek.

- Dobranocka z dawnych lat: „Kaczor Donald”.

- „Kura, co tyła na diecie” – rozmowa z dziećmi na temat naszych wad oraz potrzeby akceptacji własnego wyglądu, własnych wad i niedoskonałości.

Kwiecień VII moduł – „Piękno i ochrona przyrody” dzieci wykonały zadania:

- „Razem ratujemy pszczoły!” - warsztaty pszczelarskie, wycieczka do pasieki.

- „Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę” - zabawy badawcze - uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania.

- „Sowa, co bałagan ma w porządku” – pogadanka na temat porządku w pokojach dzieci oraz sposobów wyzbycia się zabawek, którymi dzieci już się nie bawią.

W maju VIII moduł „Rodzina i patriotyzm” przedszkolaki uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Mamy i Taty „Rodzina to najlepsza Drużyna!” podczas którego odbyły się zabawy integracyjne i sportowe, kontynuowały rozpoczętą przez nauczycielkę historię nt „Jak wyglądałby świat bez miłości?” oraz obejrzały dobranockę z dawnych lat „Muminki”.

Wszystkie moduły projektowe zostały zrealizowane, została przeprowadzona Ewaluacja z realizacji  Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” w roku szkolnym 2022/2023, w czerwcu przedszkole otrzymało CERTYFIKAT.

Projekt_Magiczna_Moc_Bajek.pdf

Czterolatki z grupy II w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym ,, Magiczna moc bajek", zrealizowały pierwsze zadanie projektowe. Z misiem Kubą ( imię nadały dzieci) wysłuchały bajki w formie teatrzyku kamishibai pt,, Brzydkie kaczątko". Omawiając treść bajki określiły czym jest szacunek, dlaczego powinniśmy szanować innych ludzi( rówieśników, rodziców, osoby starsze, z niepełnosprawnościami, innego koloru skóry, a także powinniśmy szanować zwierzęta, cudzą własność oraz samych siebie. Dzieci wspólnie stworzyły ,, Kodeks dobrego zachowania" i obiecały, że będą go przestrzegać.