• Projekty i akcje edukacyjne

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

•        W roku szkolnym 2020/2021 Przedszkole Miejskie nr 4  bierze udział w XIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” poświęconego tematyce ekologicznej. Program trwa od 01.09.2020r do 30.06.2021r.

Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie do ruchu i aktywnego wypoczynku od najmłodszych lat. Zajęcia edukacyjne prowadzą nauczyciele w każdej grupie wiekowej w oparciu o dostarczone przez organizatora materiały edukacyjne.

Po zrealizowaniu scenariuszy zajęć przedszkole otrzymuje prawo posługiwania się specjalnym certyfikatem potwierdzającym przyznanie tytułu ,, Kubusiowych Przyjaciół Natury. Na stronie ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury” rodzice mogą znaleźć wiele interesujących materiałów edukacyjnych do wykorzystania wspólnie z dzieckiem w domu.

Koordynatorkami realizacji programu w przedszkolu są: Ewa Szewczyk, Magdalena Trzonkowska.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawozdanie z udziału w Ogólnopolskim Programie

,, Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ w  roku szkolnym 2019/2020

W roku szkolnym 2019/ 2020 dzieci z naszego przedszkola brały udział w Ogólnopolskim Programie o tematyce ekologicznej ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury ’’.

Celem programu jest zachęcenie przedszkolaków do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, a także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu dzieci poznały zasady dbania o środowisko naturalne, sposoby  aktywnego wypoczynku i prawidłowego  odżywiania się.

Przedszkolaki nauczyły się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści, jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.