Miło nam poinformować, że dzieci z grupy VII za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kolorowe uczucia Gucia" zdobyły dla naszego przedszkola certyfikat. Udział w projekcie sprawił dzieciom wiele radości, a główny bohater książeczki w prosty i przystępny dla dzieci sposób pozwolił przedszkolakom poznać podstawowe emocje, rozróżniać je oraz wyrażać w bezpieczny i akceptowalny społecznie sposób.
WARSZTATY KOMUNALNE " REKO - EKO".
24 kwietnia 2025 r. dzieci z grupy VIII odwiedziły ZUOK w Spytkowie. Celem wizyty były warsztaty komunalne „REKO – EKO”. Przedszkolaki zobaczyły jak funkcjonuje PSZOK oraz jak działa zakład. Podczas spotkania odbyły się również ciekawe warsztaty ekologiczne, na których dzieci mieszały kompost „żyźniak” z ziemią i sadziły sadzonki słoneczników, które każdy zabrał do domu. Na zakończenie spotkania dzieci grały w grę sprawdzającą wiedzę na temat segregacji odpadów.
Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i miło spędzony czas.
WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY.
Dzisiaj dzieci z grupy VI odwiedził Ratownik Medyczny pan Marcin. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
Pan Marcin pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.
Poznały numery telefonów alarmowych.
Obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.
2
WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ.
Dnia 16.04.2025 r. dzieci z grupy II i VIII udały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.
Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach wielkanocnych - malowanie farbami akwarelowymi drewnianego kogucika.
Kolejną częścią programu było zwiedzanie rekonstrukcji budownictwa mazurskiego - drewniane chałupy z XVIII i XIX w., w tym drewniana remiza strażacka, kuźnia, dom rybaka.
Przedszkolaki poznały dawne tradycje wielkanocne, w tym „turlanie jajek”, a także dowiedziały się jak wyglądała Wielkanoc dawniej?
To był dzień pełen wrażeń, który z pewnością wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.
7
"POGOŃ ZA WELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM"
Dnia 16 kwietnia w przedszkolu odbyła się zabawa pt. „Pogoń za wielkanocnym zajączkiem”.
Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach przygotowanych przez Zajączka. W sali przedszkolnej zostały rozwieszone karteczki z zagadkami, które dzieci z zaciekawieniem rozwiązywały. Nie zabrakło również rzucania „jajek” do celu, układania rytmów, wyrazowych układanek oraz różnorodnych zadań logicznych. Na zakończenie dzieci podążały śladami zajączka, które doprowadziły je do słodkiego upominku.
Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i wywołała mnóstwo uśmiechów.
21
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA MAZURSKAPRZYRODA.
Dnia 15 kwietnia dzieci z grupy V miały przyjemność gościć wyjątkowych gości – pana Wojciecha oraz pana Krzysztofa ze Stowarzyszenia Mazurskaprzyroda. Celem spotkania było rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz kształtowanie postaw proekologicznych, szczególnie w zakresie ochrony ptaków.
Podczas wspólnych zajęć dzieci obserwowały ptaki przez lornetki, ucząc się rozpoznawać różne gatunki. Panowie z ogromną pasją opowiadali o ptasim świecie, ich zwyczajach oraz znaczeniu budek lęgowych w ochronie przyrody. Mieliśmy również okazję zobaczyć, co znajduje się wewnątrz takich budek oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich budowa.
Następnie, przy pomocy naszych gości, dzieci samodzielnie wykonały budki lęgowe, co było dla nich nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również doskonałą lekcją współpracy i zaangażowania w działania na rzecz przyrody.
Serdecznie dziękujemy panom Wojciechowi i Krzysztofowi za poświęcony czas, ciekawe opowieści, cierpliwość oraz inspirującą lekcję przyrody. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci!
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY.
Dnia 14.04. 2025r. zostały wręczone nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt : " Jestem bezpieczny w domu". Konkurs skierowany był do dzieci wraz z rodzicami.
Celem konkursu było:
- eliminowanie zachowań agresywnych, ochrona przed agresją;
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje zachowanie;
- promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie.
Komisja konkursowa powołane przez organizatorów oceniła:
- samodzielność,
- pomysłowość,
- staranność wykonania,
- wrażenia estetyczne,
- zgodność z tematyką konkursu.
Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji przyznano nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Hanna B. – Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku oraz Mikołaj M. – Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku;
II miejsce: Hanna K. – Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Giżycku;
III miejsce: Dominik S. – Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrym oraz Jakub S. – Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Giżycku;
Wyróżnienia: Stanisław R. – Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Giżycku oraz Aleksandra S. – Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrym
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom kreatywności i pomysłowości.
2
MALOWANIE PISANEK.
Dziś grupę VII i VIII odwiedzila Pani Bogusia, która i w tym roku przedstawiła przedszkolakom najstarszą technikę malowania pisanek- metodę batikową, która polega na nakładaniu gorącego wosku na skorupkę jajka za pomocą szpilki, i kolejno wkładaniu go do chłodnego roztworu barwnika. Każdy miał okazję wspólnie z Panią Bogusią wykonać wspólną pisankę. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas oraz wprowadzenie wszystkich w atmosferę Świąt Wielkanocnych
5
WARSZTATY WIELKANOCNE.
Dnia 14.04.2025 r. przedszkolaki z grupy VI,VII, VIII wzięły udział w warsztatach Wielkanocnych organizowanych przez Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dzieci miały doskonałą okazję, aby utrwalić wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Podczas warsztatów dzieci wykonały świąteczną pisankę
Dziękujemy za ciekawe zajęcia, przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas.
6
UDZIAŁ W X MARSZOBIEGU DLA AUTYZMU.
Dnia 12 kwietnia po raz kolejny nauczycielki z Przedszkola Miejskie nr 4 wraz z rodzicami i dziećmi wzięli udział w X MARSZOBIEGU DLA AUTYZMU w ramach obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Pogoda sprzyjała i z miłym humorem wspólnie podążaliśmy ku atrakcjom jakie czekały na uczestników na Krzyżu Brunona m.in. kule Bumper Ball, ścianka wspinaczkowa, ognisko z kiełbaskami, atrakcje żołnierzy z 41 Batalionu Obrony Pogranicza, alpaki, zabawy dla dzieci z Party Time nie zabrakło także słodkości. Dziękujemy za przybycie i uczestnictwo, spotkajmy się za rok.
WYCIECZKA NA WARSZTATY DO KĘTRZYNA.
Dnia 11 kwietnia dzieci z Grupy V i VI odwiedziły Konsulat Mikołaja w Kętrzynie, gdzie wzięły udział w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych. Podczas spotkania dzieci miały okazję samodzielnie wykonać swoją własną bombkę w kształcie jajka wielkanocnego.
Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych,kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,integrację grupy poprzez wspólne działanie,budowanie pozytywnych emocji i poczucia sprawczości u dzieci.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze, a wykonane przez dzieci prace były wyjątkowe i pełne kolorów. Była to nie tylko wspaniała okazja do zabawy, ale również do nauki i poznawania wielkanocnych zwyczajów.
2
WYCIECZKA DO OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO GWAREK.
Dnia 11.04.2025 roku. Dzieci z grupy VII wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek - Piękna Góra. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie wielkanocnej pod hasłem "Pogoń za Wielkanocnym Zającem".
Dzieci:
odwiedziły "Komnatę Wielkanocnego Zająca", w której miały okazję zadać pytania zajączkowi oraz wykonać z nim wielkanocny taniec.
wykonały świąteczne ciasteczka,
pokonały tajemniczy tunel wielkanocnego zajączka, który doprowadził je do magicznej sali kosmicznej, w której miały okazję celować do wielkanocnych jajek oraz rysować piaskiem na podświetlanych stolikach,
pokonały tor przeszkód w magicznym ogrodzie.
Udział w wycieczce był doskonałą okazją, aby wprowadzić dzieci w świąteczny, wielkanocny nastrój
3
UDZIAŁ W XIII PRZEGLĄDZIE TAŃCA.
Dnia 10.04.2025 roku przedstawiciele grupy VI wzięli udział w XIII Przeglądzie Tańca "Chociaż jestem taki mały tancerz ze mnie doskonały" organizowanym przez Przedszkole "Bajka". Dzieci zaprezentowały taniec "Twist". Celem przeglądu był rozwój artystyczny młodych wykonawców, integracja środowiska lokalnego, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności występowania przed większą publicznością. Przedszkolaki zdobyły dla przedszkola statuetkę oraz dyplom, a same otrzymały słodki upominek
1
WIZYTA GOŚCI Z LTWY.
10 kwietnia 2025r. w grupach VI, VII i VIII odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem gości - nauczycielek z Litwy. Panie obejrzały również prezentację pozycji książkowych oraz teatrzyku kamishibai, które są wykorzystywane do aktywnego słuchania dziecięcej literatury. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i praktyk związanych z pracą w grupie przedszkolnej.
2
WIOSENNE WARSZTATY.
7 marca w grupie IV odbyły się warsztaty, podczas których przedszkolaki wykonały piękne wiosenno- świateczne kompozycje z drucikow kreatywnych.Warsztaty przygotowała i poprowadzila Pani Agnieszka - mama naszej Emilki, za co bardzo dziekujemy.
Prace dzieci bedzie można kupić już w najbliższy poniedzialek I wtorek podczas Kiermaszu Wielkanocnego, ktory odbedzie sie w holu naszego przedszkola.
2
WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.
Dnia 8 kwietnia dzieci z grupy V, w ramach realizacji projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, odwiedziły Państwową Straż Pożarną.
Celem spotkania było zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa oraz rolą strażaka w życiu codziennym. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt pożarniczy, poznać specyfikę pracy strażaka oraz dowiedzieć się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia.
Podczas spotkania omówiono również zagrożenia, jakie mogą występować w domu. Należą do nich m.in.:
- pozostawianie włączonych urządzeń elektrycznych bez nadzoru,
- nieprawidłowe użytkowanie kuchenki gazowej lub elektrycznej,
- przechowywanie zapałek i zapalniczek w miejscach dostępnych dla dzieci,
- dostęp dzieci do środków chemicznych lub leków,
- brak czujników dymu i czadu w mieszkaniu.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Marka – strażaka, który z ogromnym zaangażowaniem przeprowadził spotkanie edukacyjne. Dziękujemy za cenne informacje, cierpliwość oraz życzliwość okazaną dzieciom. Dzięki takim inicjatywom najmłodsi uczą się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak odpowiedzialnie reagować w trudnych sytuacjach.
WYCIECZKA DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ
Realizując jedno z zadań priorytetu „Aktywnie i zdrowo na sportowo” - „Ze służbą po zdrowie” dzieci z grupy VII VIII wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej.
W czasie dnia otwartego przedszkolaki:
odwiedziły gabinet pani dyrektor, przez którą zostały serdecznie powitane;
poznały zasady zdrowego odżywiania się - „Piramida Zdrowia”;
dowiedziały się jakie płyny nie zawierają cukru, a w których jest ich bardzo dużo;
zagłębiły wiedzę na temat jakości, czystości zbóż i narzędzi do ich diagnostyki;
układały historyjkę obrazkowa dotycząca etapów mycia dłoni;
🍋🟩 sprawdzały efektywność dezynfekcji dłoni; dowiedziały się jak prawidłowo należy nosić plecak.
Na przedszkolaków czekało mnóstwo przygotowanych ciekawostek i miłych upominków.
Była to z pewnością wartościowa lekcja w drodze po zdrowie!
DZIĘKUJEMY
2
" ROZUMIEM WŁASNE EMOCJE"
Przypominamy, że jutro odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z rodzicami w formule kręgu wsparcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Rozumiem własne emocje". Tematem spotkania będzie “Pozytywna dyscyplina". Porozmawiamy o tym czym jest, czy "wychowanie bezstresowe" to, to samo oraz w jaki sposób stosować elementy pozytywnej dyscypliny i jakie przynosi to korzyści. Zapraszamy w czwartek 24.04.2025 o godz. 15.30 w sali grupy VIII.
Spotkanie poprowadzą: Iwona Michalec (psycholog) oraz Agnieszka Las-Czerepak (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej).
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie